Utrata węchu i smaku a zapalenie zatok

UTRATA WĘCHU A ZAPALENIE ZATOK Od 3 dni leczę zapalenie zatok. Stosuję: Sulfarinol, Bioracef, Loratyna, Sinulan forte oraz Ibuprom zatoki. Na początku objawy były typowe: silny rozrywający ból głowy, zatkany nos, uczucie jakby zalegającego kataru niemożliwego do "wydmuchania", bóle uszu i problemy ze słuchem, gorączka (1 dzień), katar -gęsty i spływający po gardle, kaszel(krótko). Dzisiaj nagle straciłam węch i smak...Czy to minie? Bardzo się boję, bo mam wrażenie, że przy tym nie czuję nosa...
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Nie ma powodów do niepokoju. Uczucie utraty węchu i smaku wynika z zapalanie toczącego się w obrębie zatok, które rozprzestrzenia się na cała jamę nosowo-gardłową. Dolegliwości powinny ustąpić wraz z wyleczeniem infekcji.