Termin owulacji po stosowaniu Clostibegyt i wpływ leku Pyrantelun na ciążę

Witam. Mój wczorajszy wynik beta hcg wskazuje na 4 tc. W ciążę zaszłam w cyklu stymulowanym Clostibegyt, tyle że lek brałam w 1 tyg lutego a owu była 14-15 lutego (bez momonitoringu, na podstawie objawów) wiec powinien to być 6 tc. Test zrobiony tydzień temu (3 tyg od przypuszczalnej owulacji) był negatywy.Będąc pewna że w ciąży nie jestem zażyłam Pyrantelum (2,5 tabletki). Mam 2 pytania: czy możliwe żeby owu po Clo przesunęła się o 2 tyg, oraz czy zaszkodziłam zażytym lekiem? Pozdrawiam, KS

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Lek raczej nie powinien wpłynąć na płód. Proponuje udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Piotr Pilarski

Tydzień ciąży określa się od ostatniej miesiaczki a nie za pomocą testu bhcg. Istnieje możliwość że owulacja wystąpiła później. Wiek ciąży można skorygować za pomocą usg ok 10 tygodnia ciąży. Nie sądzę aby Pani zaszkodziła gdyż na tak wczesnym etapie skutkowaloby to poronieniem.

Pozdrawiam.