Termin usunięcia szwów po ekstrakcji ósemki

Witam, 7 dni temu miałem usuwaną ósemkę. Po usunięciu zostały mi założone szwy. Od lekarza usłyszałem, że mam się zgłosić na ich zdjęcie po tygodniu. Niestety z powodu nawału pracy i weekendu na zdjęcie szwów będę mógł się zgłosić dopiero po 12 dniach. Czy przez ten czas szwy nie wrosną mi w dziąsła?

Witam serdecznie,
Zazwyczaj po założeniu szwów ściąga się je w okresie między 7 a 14 dni. Jeśli konieczny jest dłuższy czas noszenia szwów, to lekarz o tym informuje.
Tak więc w pańskim przypadku nie powinno być problemu ze zdjęciem szwów po 12 dniach.