Test ciążowy po 15 dniach od stosunku

Witam Czy test wykonany po 15 dniach od ryzykownej sytuacji jest wiarygodny ? czułość testu była 25 IC/ ml testy wykonałam zgodnie z instrukcją wyszedł negatywny lecz dalej nie dostałam miesiączki problem w tym że mam nieregularne miesiączki i nawet potrafię miesiąc nie mieć a i w tym czasie dwa tygodnie po stosunku zażywałam antybiotyki co mogło zmniejszyć moją odporność i tym bardziej zmienić datę miesiączki Czy powinnam wierzyć w wiarygodność testu ?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli test został wykonany zgodnie z zaleceniami producenta to jest on wiarygodny. W przypadku dalszych obaw proszę wykonać badanie poziomu beta hCG w surowicy krwi lub skontaktować się z ginekologiem.

Lek. Tomasz Budlewski

Nigdy tego typu testy nie są w 100 % wiarygodne. Proponuje wykonać badanie beta hcg z krwi i następnie bez względu na wynik udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.