Test ciążowy tydzień po terminie miesiączki

Negatywny wynik testu z moczu robiony tydzień po oczekiwanym okresie z samego rana kiedy w moczu najwięcej hormonów w przypadku powinien wykazać dwie solidne kreski????? Bo wyszła mi jedna ale nie wiem czy światlo bylo wystarczająco dobre żeby dojrzeć bladą drugą, na drugi dzien wydaje mi sie że dojrzalam bladą malo widoczną(przy lepszym świetle), ale test na drugi dzien moze źle pokazywać, wiec pytam czy w przypadku ciąży nie powinny w tym czasie być DWIE TAK SAMO CZERWONE WYRAŹNE KRESKI??

Lek. Tomasz Budlewski

Tego typu testy nie mają w 100% wiarygodności. Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi. Następnie bez względu na wynik udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.