Test na glukozę w 23. tygodniu ciąży

Witam , jestem w 23 tyg ciazy mialam robiony test na glukoze 75. Wynik na czczo 78 a po 120minut 148 czy mam sie martwic?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Test powinien być wykonany między 24 a 28 tygodniem ciąży. Wynik niestety jest nieprawidłowy i oznacza cukrzycę ciążową. Wskazana konsultacja z ginekologiem prowadzącym ciążę oraz konsultacja w poradni diabetologicznej.