Wykonanie badania poziomu glukozy w 16 tygodniu ciąży

witam miałam badana glukoze w 16 tyg ciazy czy nie powinno to byc miedzy 24 a 28? dlaczego mialam w 16 tyg ciazy zlecone? moje wyniki glukoza na czczo 5,7 przy normach 3,6-5,6 co wpłynelo na lekko poza normą wynik? gdy po obciazeniu 75 g glukoza jest w normie bo 6,6 przy normie <7,7

Witaminy w ciąży

Musiały być jakieś przesłanki w wywiadzie skoro lekarz zlecił Pani badanie już teraz. Jak widać było to celowe. Z pewnością będzie Pani wymagać w dalszym przebiegu ciąży konsultacji diabetologa gdyż zapotrzebowanie na insulinę narasta w 2. i 3. trymestrze.