Cukrzyca w 33. tygodniu ciąży

stwierdzono umnie cukrzyce ciazowa moje wyniki po wstrzyknieciu insuliny 6 jednnadczo wynosi 130 po sniadaniu 190 a potem mlej czy to powarzna cukrzyca dodam ze jestem w 33 tyg ciazy i dopiero teraz dostałam czy ona mi zostanie juz

Wymaga Pani intensyfikacja leczenia stąd wskazana konsultacja z prowadzącym diabetologiem gdyż zapotrzebowanie na insulinę będzie w dalszym toku ciąży narastać. O Pani dalszych rokowaniach po ciąży będzie decydować test tolerancji wykonany 6-12 tyg po porodzie. Ryzyko zachorowania na cukrzycę w przyszłości wynosi ok 30%.