Test obciążenia glukozą wykonane w 23. tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 23 tyg ciąży. Zrobiłam test obciążenia glukozą. Glukoza na czczo wyszła mi 77mg/dl natomiast po wipiciu glukozy 75g po godzinie miałam 57mg/dl, a po 2 godzinach 46mg/dl. Po wypiciu glukozy byłam słaba i i bardzo chciało mi się spać. Jak interpretować te wyniki? Czy to może być hipoglikemia? Proszę o odpowiedź, Pozdrawiam Monika

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza diabetologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.