Test z krwi beta-HCG w 24. dniu cyklu

Witam. Kiedy mogę wykonać test z krwi beta hcg przyjmując, że mam cykle 28 dniowe, owulacja 14 dnia cyklu a zagnieżdżenie 21 dnia cyklu? Dodam, że przy wcześniejszej ciąży pozamacicznej 25 dnia cyklu beta wyszła 700 a z tego co mi wiadomo przy pozamacicznej rośnie wolniej. Test chcę wykonać tym razem 24 dnia cyklu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! By wynik beta-hCG był wiarygodny, badanie należy wykonać po około 8 dniach od stosunku. Jeśli zatem wykona Pani badanie 24 dnia cyklu, wynik będzie już wiarygodny.