Kiedy mogę zrobić test ciążowy albo z krwi beta hcg?

13 lutego miałam miesiączkę. Cykl mam regularny, trwający 28 dni. Wychodzi z moich obliczeń, że od 25 lutego do 1 marca mam dni płodne, a owulacje 26 l. Niestety nie odczuwam objawów jajeczkowania wiec ufam moim obliczeniom. Dzień przed owulacją z mężem wzięliśmy się do pracy:) Z powodu ciągłych wyjazdów męża poprawiliśmy starania przez kolejne 3 dni. Dziś jest 2 marca, 18 dzień cyklu, chciałabym wiedzieć kiedy mogę wykonać test ciążowy lub badanie bhcg? Już nie mogę się doczekać. W dniu dzisiejszym czuje delikatne kłucie w dole brzucha, nie wiem czy to wynika z mojej ciekawości, że już sobie wmawiam coś. No i czy moje obliczenia owulacji i dni płodnych są prawidłowe?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Test ciążowy można wykonać po upływie około 2 tygodni od stosunku. Wcześniej może Pani oznaczyć beta-hCG z krwi. Wynik jest wiarygodny po około 7-10 dniach od zapłodnienia.
W przypadku 28 dniowych, regularnych cykli dni płodne przypadają pomiędzy 8 a 17 dniem cyklu. Natomiast owulacja powinna wystąpić około 14 dnia cyklu, plus/minus 1-2 dni.
Pozdrawiam