Kiedy mam owulację?

Pytałam o owulację, bo mam umówić się do szpitala na badania między 7 a 12 dniem po owulacji. To jak okres dostanę ok 4 marca, a następny ok 5 kwietnia. To owulacja wystąpi ok 26 marca? Pytam dla pewności, bo chcę się dobrze umówić. Bardzo ważne to dla mnie.
Dziękuję za odp. na moje pytania

Witam!

Z opisu wynika, że ma Pani 32-dniowe cykle. W takim przypadku do jajeczkowanie nie dojdzie w połowie okresu, ale w jego drugiej części. Owulacja zachodzi mniej więcej 14 dni przed pierwszym dniem kolejnego cyklu (pierwszym dniem krwawienia miesięcznego). U Pani powinna mieć miejsce w 18 dniu cyklu, czyli około 21-22 marca. W takim razie do szpitala powinna się Pani umówić między 28 marca a 2 kwietnia.

W ustaleniu terminu owulacji w danym cyklu mogą pomóc testy owulacyjne. Badają one stężenie hormonu luteinizującego w moczu, którego wartość zwiększa się na 24-48 godzin przed owulacją, więc wykrywają jajeczkowanie jedynie z 2-dniowym wyprzedzeniem. Wykonuje się je podobnie jak test ciążowy.