Jajeczkowanie i owulacja po pominięciu tabletki

Po 7 dniowej przerwie 21 marca nie wzięłam tabletki antykoncepcyjnej z kolejnego blistra to kiedy może u mnie wystąpić jajeczkowanie i owulacja? a od wczoraj czyli 27 marca zauważyłam taki przybrudzony służ zabarwiony na brązowo, jest lepki trochę sie rozciąga i rwie. 24 i 26 marca śluzu nie miałam. Moje pytanie czy po 6/7 dniach od odstawienia tabletek dwuskładnikowych może wystąpić już owulacja? martwie sie bo na weekendzie uprawiałam petting i mialam troche preejakulatu na rece ale go umylam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by precyzyjnie określić kiedy po odstawieniu antykoncepcji dochodzi do jajeczkowania. U każdej kobiety może być to bowiem zupełnie inny okres czasu. Odpowiadając zatem na Pani pytanie: już nawet po kilku dniach może dojść do owulacji.

Wystąpienie owulacji po odstawieniu tabletek często jest trudne do określenia. Ryzyko owulacji w 7 dniu istnieje. Istnieje też ryzyko ciąży- proszę wykonać test owulacyjny najwcześniej po 2 tygodniach od czasu ryzykownych zachowań.