Kiedy mam owulację, bo nie potrafię jej zobaczyć?

Mam pytanie - kiedy powinnam mieć owulację przy 23-dniowych cyklach? Wszędzie pisze, że powinna być w 9. dniu cyklu, ale ja nie mam, nie potrafię jej zaobserwować.  Proszę o pomoc
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Największe szanse na wystąpienie owulacji są w Pani przypadku w 9. dniu cyklu. Jeśli owulacja nie występuje, powinna Pani udać się do swojego ginekologa. Konieczne w tej sytuacji jest określenie przyczyn braku jajeczkowania (np. PCOS) i wdrożenia odpowiedniego leczenia.