Co może powodować brak owulacji?

Witam, mam 23 lata. W wieku 19 lat urodziłam syna. Od zawsze moje miesiączki były nieregularne i bardzo bolesne. Antykoncepcja hormonalna nie regulowała mi cykli, więc z niej zrezygnowałam. Ostatnio zbadałam poziom prolaktyny i progesteronu. Endokrynolog stwierdził, że nie występuje u mnie jajeczkowanie i trzeba przeprowadzić usg transwaginalne. Czy mimo tego, że ponad pół roku temu miałam robione to badanie (przed wizytą u endokrynologa) i wszystko było w porządku to możliwe, że lekarz ginekolog przeoczył coś co może powodować brak owulacji?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli badanie było wtedy wykonywane w innym celu, to powinna Pani jeszcze raz się zbadać. Endokrynolog powinien Panią poinformować w którym dniu cyklu powinna się Pani zgłosić na badanie, aby było ono jak najbardziej wiarygodne. Pozdrawiam!