Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co to za śluz?

Mam 29 lat, nie miesiączkuję regularnie, ale każdego miesiąca z pochwy wydobywa mi się duża kula nieprzezroczystego, brązowego śluzu, następnego dnia już mam całkowitą suchość w pochwie lub biały grudkowaty, jak ser śluz.   Otóż 14 dni po wyjściu tego korka brązowego śluzu dostaję okres, zawsze co miesiąc jest tak samo niezależnie czy cykl trwa 28 czy 32 dni. Dzień wydobycia się tego brązowego śluzu to dzień jajeczkowania czy coś innego? Czy następny dzień jest płodnym czy już nie gdyż jest sucho? Co o tym myśleć i jak to ocenić?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Owulacja wystepuje zawsze 14 dni przed pierwszym dniem miesiączki, więc Pani podejrzenia mogą być słuszne. Niektóre kobiety doznają niewielkiego krwawienia w dzień owulacji. Być może ten brązowy śluz jest resztkami krwi, która wydobywa sie z Pani dróg rodnych podczas owulacji. Jednak nie mogę tego orzec na pewno, nie może więc być to podstawą do zaniechania antykoncepcji! Proponuję udanie się do lekarza w celu zbadania, czy nie cierpi Pani na jakąś infekcję dróg rodnych, co może być przyczyną upławów. Proszę porozmawiać z lekarzem o swoich podejrzeniach.

Kobiety starające się o ciążę stosują testy owulacyjne, które na podstawie oceny poziomu hormonu luteinizującego w moczu określają dzień jajeczkowania. Może Pani wykorzystać ten test i sprawdzić korelację swojej owulacji określonej testem i wystąpienie brązowych upławów (najlepiej w więcej niż jednym cyklu).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy