Dlaczego trzy dni po owulacji pojawił się śluz zabarwiony krwią?

Witam - w bieżącym cyklu prowadzę jego obserwację. W jego 8 (9?) dniu byłam na USG - pęcherzyk miał 18 mm, endometrium 7 mm. Dwa dni później nastąpił skok temperatury, test LH pokazał dwie kreski i bardzo bolał mnie właściwy jajnik, a śluz był w ogromnej ilości i bardzo śliski. Mimo że owulacja wygląda na to, że wystąpiła bardzo wcześnie (10 - 11 dc), to wykres wyglądał modelowo. Niestety pod koniec trzeciego dnia po owulacji pojawił się ponownie rozciągliwy śluz z domieszką świeżej krwi. Ten stan utrzymuje się już drugi dzień. Temperatura utrzymuje się na podwyższonym poziomie. Co może oznaczać pojawienie się śluzu zabarwionego krwią trzy dni po owulacji?

Witam serdecznie! Przytoczone wymiary endometrium i pęcherzyka przemawiały za zbliżającą się owulacją. Jajeczkowanie w 10-11 dniu cyklu nie jest niczym niepokojącym. Do niedawna uznawano, iż owulacja zawsze ma miejsce 14 dni przed kolejną miesiączką. Teraz wiemy, że dzień jej występowania jest osobniczo zmienny i ma miejsce w 10-16 dni cyklu. Dla dokładnej interpretacji cyklu wskazane są co najmniej kilkumiesięczne obserwacje (optymalnie minimum 12 miesięcy) śluzu i temperatury ciała. Jednorazowa ocena wyglądu śluzu nie jest w żadnym wypadku miarodajne. Zabarwienie śluzu tuż po owulacji najczęściej ma miejsce po zapłodnieniu. Mówimy wtedy o tzw. plamieniu implantacyjnym. Inną przyczyną dolegliwości może być niedomoga lutealna, zaburzenie hormonalne związane z niedoborem progesteronu. Ze względu na przedłużające się plamienie o niewielkim nasileniu bardziej prawdopodobna jest druga z podanych przyczyn. Pozdrawiam