Kiedy zrobić test ciążowy?

Witam serdecznie! 16 dnia cyklu współżyłam bez zabezpieczenia z narzeczonym, był to stosunek pełny (cała sperma + płyn preejakulacyjny w pochwie). Pierwszy dzień ostatniej miesiączki: 16.12.2011. Długość ostatnich 6 cykli: 23 dni, 31 dni, 29 dni, 30 dni, 25 dni, 29 dni. Temperatura 16 d.c. 37,1 st. C (w drugiej części cyklu miewam od 37,3 - 37,6 st. C). Śluzu płodnego w dniu odbycia ww. stosunku na pewno nie było, skończył się 1 lub 2 dni wcześniej, rano i potem był już tylko progesteronowy. Czy jest szansa, że zaszłam w ciążę? Kiedy zrobić beta HCG, żeby wynik był wiarygodny?

Witam serdecznie!
Ze względu na nieregularne cykle, dni płodne przypadają u Pani na 3-20 dzień cyklu. Jest to jednak czas przybliżony, wyliczony na podstawie długości Pani dotychczasowych cykli. W przypadku nieregularnych miesiączek istotna jest obserwacja śluzu i temperatury. Na podstawie Pani opisu można przypuszczać, że w dniu zbliżenia była już Pani owulacji, a tym samym były to Pani dni niepłodne. Wydaje się zatem, że ryzyko ciąży jest niewielkie. Niestety niemożliwe jest określenie ryzyka ciąży w 100%.
Test z krwi najlepiej wykonać 10 dni po zbliżeniu.
Pozdrawiam