Testy na przeciwciała a ugryzienie kleszczy

Dzień doby, w sierpniu tego roku ugryzły mnie 3 kleszcze. Jeden był ponad 12 godzin prawdopodobnie "wbity". Chciałam zapytać które badanie powinnam wykonać? Na przeciwciała czy od razu mogłabym wykonać badania metodą Western Blot?

Western Blot IgG i IgM od razu. Test na przeciwciaka ELISA jest tak czesto fałszywie ujemny lub dodatni że lepiej dobie podarować. W razie wątpliwości można tez PCR z krwi a szczególnie z moczu. Cuekawe cxy ma pani jakies objawy albo czy po kleszczach byl rumien lub objawy grypopodobne. W przyszlisci sugeruje zachowac kleszcza i go zbadać PCR. Labolatora Synevo to robia. Km