Kleszcze a osłabiona odporność

Krzysztof z Tarnobrzega w życiu ugryzło mnie około 5 kleszczy nigdy tego nie zgłaszałem lekarzowi mam osłabioną odporność często choruje bolą mnie stawy od kilku miesięcy gdzie mogę zrobić testy ile to kosztuje

Każde duże laboratorium wykonuje tego typu testy. Proponuję oznaczyć metodą elisa w dwóch klasach IgG i IgM koszt w "moim" laboratorium to ok 40 zł. Może Pan wykonać testy metodą Western Blot. Koszt za IgG i IgM to około 250 w "moim" lab. Ceny sa różne. Prywatne laboratoria żądają sporo pieniędzy za wykonane badania.
pozdrawiam,