TK klatki piersiowej 63-latki

Jak interpretować TK klatki piersiowej klinicznie cien okragly pluca lewego do diagnostyki. W segmencie 10 pluca prawego podoplucnowo widoczne zageszczenie guzkowe śred.5mm . Poza tym tkanka bez innych patilogicznych zmian. Obustronnie widoczne cialo tluszczowe pojedyncze wezly chlonne srodpiersia niepowiekszone . Serce nieco poszerzone w wymiarze poprzecznym zmiany zwyrodnieniowo wytworcze kregoslupaTh

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Powyższy wynik tomografii komputerowej przede wszystkim powinien zinterpretować lekarz, który zlecił badanie. Pełna interpretacja jest bowiem możliwa tylko po zestawieniu wyniku z obrazem klinicznym/historią choroby pacjenta. Mówiąc ogólnie jedyną nieprawidłowością w podanym wyniku jest obecność zagęszczenia guzkowego o średnicy 5 mm, przy czym zmiana ta jest bardzo mała. W badaniu nie potwierdziła się jednak obecność zmiany o charakterze cienia okrągłego.