Tłuszczak na ramieniu a jego usunięcie

Witam, mam tluszczaka na przedramieniu i zdecydowałam się go usunąć. Jakie komplikacje mogą powstać po zabiegu? W pracy dużo pracuję rękoma i obawiam się,że mogę nie dać sobie rady, a niestety zaczynają dretwiec mi palce, stąd ta decyzja.

Lokalizacja tłuszczaka względem powięzi mięśniowych wskazuje no rodzaj potencjalnych komplikacji i powikłań a także decyzji o wycięciu. Wykonanie badania USG zmiany daje odpowiedź na te pytania. Sam zabieg nie jest zbyt obciążający i nie powinien wnosić większych ograniczeń. Z powikłań po każdym zabiegu należy wymienić zakażenie rany, opóźnione gojenie, przerost blizny, krwawienia pooperacyjne i krwiaki w ranie. Jednak ich prawdopodobieństwo nie jest wysokie. Trzeba zastosować się do zaleceń lekarza i powinno przejść wszystko gładko.