Tluszczakomiesak na pośladku u 64-letniej kobiety

witam, u mojej 64 letniej mamy wykryto tluszczakomiesak na posladku. czeka w kolejce na zabieg usuniecia go. miala go od kilku lat i nic ja to nie bolalo, ani nie przeszkadzalo. ostatnio jednak odczuwala bol i po wzcieciu go okazalo sie ze jest to tluszczakomiesak. prosze powiedziec jakie sa rokowania dla osob z ta choroba. oraz czy ja rowniez powinnam to wyciac- mam Taki tluszczak na udzie od kilkunastu lat, jednak mi to nie przeszkadza , ani nie boli. moze tego nie ruszac.co robic? kasia 41 l

Jest szesć typow tłuszczakomiesaków, więc zarówno leczenie jaki i rokowanie zalezy od kilku czynników, a co do Pani zmiany, to radziłbym rozwazyć jednak usuniecie