Wynik USG piersi 50-letniej kobiety do analizy

Co to oznacza przy USG: W prawej piersi na 10 widoczna hipoechogeniczna słabo ograniczona zmiana z silnym cieniem akustycznym o średnicy 18mm. Nieco bardziej obwodowo węzeł chłonny wewnątrzsutkowy 5x2mm. To nowotwór, proszę o pomoc, jakie są rokowania? Co oznacza opis węzła? Czy usuwany będzie sam guz, czy cała pierś? Proszę o szybką odpowiedź.

Na jakiej podstawie twierdzi Pani , że to nowotwór? - czy była robiona biopsja? Nie mogę odpowiedzieć na Pani pytania bo za mało wiem o Pani chorobie ! Guzki wielkości do średnicy 20mm często usuwa się operacją oszczędzającą z pozostawieniem piersi , ale u Pani jest ten węzeł , o którym nie napisano nic więcej poza tym , że jest powiększony! Proszę wszystkie pytania zadać onkologowi , który będzie operował , zż