Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

USG gruczołów sutkowych piersi

Witam Mam 36 lat. Z Usg gruczołów sutkowych piersi: dwa stycznie do siebie położone guzki lity o nieco hiperechogenny wielkości 12x8mm i hipochogeniczny 12x10mm dający cień akustyczny za zmianą. Miałam robioną mammografię i tu nic nie wykazało żadnego guzka nic pisze tylko: ze względu na gęstą budowę gruczołową wskazane jest wykonanie okresowego badania kontrolnego. Dodam że ten guzek jest wyczuwalny przy dotyku i widoczny. Boli mnie pierś cały czas. Proszę o poradę co mam z tym robić ???
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Przebieg badania mammograficznego

W takim wypadku zaleca się biopsję cienkoigłową. Zmiana hipoechogeniczna to zapewne torbiel (biopsja w takim przypadku nie tylko jest diagnostyczna, ale też i lecznicza), zaś zmiana hiperechogeniczna musi zostać dokładnie zdiagnozowana przez biopsję cienkoigłową z następowym badaniem cytologicznym. O dalszym sposobie postępowania powinien zadecydować lekarz, który kierował na badanie USG.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Witam , proponuję zgłosić się do ginekologa onkologa uniwersyteckiego!!! z.żurawski

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy