USG gruczołów sutkowych piersi

Witam Mam 36 lat. Z Usg gruczołów sutkowych piersi: dwa stycznie do siebie położone guzki lity o nieco hiperechogenny wielkości 12x8mm i hipochogeniczny 12x10mm dający cień akustyczny za zmianą. Miałam robioną mammografię i tu nic nie wykazało żadnego guzka nic pisze tylko: ze względu na gęstą budowę gruczołową wskazane jest wykonanie okresowego badania kontrolnego. Dodam że ten guzek jest wyczuwalny przy dotyku i widoczny. Boli mnie pierś cały czas. Proszę o poradę co mam z tym robić ???

W takim wypadku zaleca się biopsję cienkoigłową. Zmiana hipoechogeniczna to zapewne torbiel (biopsja w takim przypadku nie tylko jest diagnostyczna, ale też i lecznicza), zaś zmiana hiperechogeniczna musi zostać dokładnie zdiagnozowana przez biopsję cienkoigłową z następowym badaniem cytologicznym. O dalszym sposobie postępowania powinien zadecydować lekarz, który kierował na badanie USG.