To objaw pierwszej miesiączki czy ciąży?

Witam:)
Mam 13 lat i nazywam się Karolina. Moje objawy, które mam od 4 miesięcy, są takie: boli mnie głowa, podbrzusze, zbiera mi się na wymioty, czyli mam mdłości, no i brzuch mi trochę urósł, ponadto przewraca mi się coś w nim.
Pytałam już na różnych stronach, ale tam pisali mi, że jestem w ciąży, lecz to nie możliwe, ponieważ nie współżyłam z chłopakiem, nigdy nawet nie miałam kontaktu z chłopaka ciałem. Więc boję się, bo nie wiem, co mi jest, a się naprawdę martwię.
Karolina

Witam serdecznie,
dolegliwości bólowe brzucha oraz nudności mogą świadczyć o schorzeniach przewodu pokarmowego lub też schorzeniach narządu rodnego. Zwiększenie obwodu brzucha może być również spowodowane schorzeniami układu rodnego. A może po po postu Pani przytyła.
Nie można tego stwierdzić bez badania. W pierwszej kolejności proponuję wizytę u pediatry. W przypadku wątpliwości zalecona zostanie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam