Toksoplazmoza raz jeszcze

Witam ponownie, awidność IgG była robiona 2 tyg. po wykryciu toksoplazmozy (przy wynikach Igg 666 Igm 8,83 ) i wynosiła 0,023 (dla normy <0,200 niska; >0,300 wysoka). Nie występowały również u mnie żadne z objawów: tzn powiększone węzły chłonne, śledziona. Ostatnio 2 tygodnie po ostatnich badaniach powtórzyłam IgG - 80,2 i IgM - 5,08. Widać nadal tendencę spadkową IgG. Czy to dobrze? Proszę o odp. Dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Najważniejsze teraz to chodzić na regularne wizyty. oceniające zdrowie Pani i dziecka. oraz stosować się do zaleceń lekarskich. Warto też wiedzieć, że im młodsza ciąża. tym niższe ryzyko zarażenia Toxoplasmą płodu. Z drugiej strony. ryzyko rozwinięcia choroby maleje wraz z czasem trwania ciąży.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty