Tomografia komputerowa jamy brzusznej do analizy

Co znazy w opisie TK : Ku tyłowi w bezposrednim sąsiedstwienacieku wstępnicy widoczna jest rowniez infiltracja przedniej blaszki prawej powięzi Geroty. I jeszcze : W okolicy brzusznej powierzchni głowy trzustki widoczna jest slabo odgraniczona nieregularna masa miekkotkankowa 20x60x40mm z prawdopodobnym naciekiem na glowe trzustki,otacz tetnice i zyle krezkowa gorna,nacieka otaczajaca tkanke tluszczowa i łaczy sie ze zgieciem watrobowym okreznicy.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Pani, wynik ten świadczy o obecności zmiany o wymienionych powyżej wymiarach, która nacieka na wszystkie wyżej wymienione struktury takiej jak trzustka, duże naczynia w jamie brzusznej, tkankę tłuszczową oraz jelito grube i taką torebkę, która otacza nerkę. Jednakże, w celu dokładniejszej weryfikacje trzeba wykonać biopsję zmiany poprzez operację, najlepiej laparoskopową. Pozdrawiam