Tomografia - można przeprowadzić dwa badania za jednym razem?

Dostałam w tym samych czasie skierowanie na tomografię komputerową: urotomografię jamy brzusznej - w związku z kamicą nerkową i krwiomoczem, oraz tomografię zatok przynosowych. Pytanie: czy te oba badania można przeprowadzić jednocześnie, tzn. podczas jednej wizyty w pracowni TK? Czytałam, że nie można takich badań przeprowadzać często, więc wolałabym to zrobić łącznie.

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Z medycznego i technicznego punktu widzenia jest to jak najbardziej możliwe. Jednak organizacyjnie trudne. Obawiam się, że pracownia TK może się nie zgodzić na to, gdyż inaczej ustawia się aparat TK w tych dwóch sytuacjach oraz przy urotomografii trzeba podać kontrast - wymaga to dużego zaangażowania ze strony techników, dlatego proszę przygotować się na dwie wizyty.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty