Torbiel jajnika a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Witam,mam 25 lat i okazało sie ze mam torbiel na lewym jajniku dwu komorowa,wypełniona płynem. Wiedziałam o tej torbieli już od dłuższego czasu ( około 7 lat ) pomimo to nic z tym nie robiłam ponieważ nie odczuwam żadnych dolegliwości bolowych. Liczę na to, ze torbiel sie sama wchlonie. Od 2 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne mercilon. Czy nadal mam bagatelizować torbiel?

Aleksander Ropielewski

Aby to stwierdzić potrzebowałbym mieć możliwość oceny torbieli w badaniu USG. Jeżeli torbiel sie nie powiększa można rozważyć jej obserwacje. Jeżeli jednak budzi jakiekolwiek podejrzenie zmiany złośliwej należy ją usunąć.