Torbiel jajnika i bóle brzucha

Witam trzy miesiące temu u ginekologa dowiedziałam się że mam torbel jajnika ok.2cm prawdopodobnie zwykla (mam33l. nie mogę żadnych leków hormonalnych ) wcześniej pobolewał mnie brzuch ale problem sie nasilił czuje parcie na pęcherz i kłucie w lewym jajniku oprócz tego mam zaburzone miesiączkowanie (cykl 21-23 bardzo skąpy) chciałabym usunąć tą torbiel jest to dla mnie uciążliwe ponieważ bardzo często odczuwam klucie w brzuchu czy tak małą torbiel się usuwa ?wizytę mam a miesiąć

Takie torbiele bardzo małe w zakresie jajników nie leczy się operacyjne. Z reguły taka torbiel wchłania się samoistnie lub pod wpływem leczenia hormonalnego.