Torbiel jajnika prawego

Od stycznia przestałam stosować tabletki antykoncepcyjne i ok. lipca zaczęły pojawiać się problemy z miesiączkowaniem. Lekarz nie nakazał stawić się wcześniej niż na cytologię która wypadała we wrześniu mimo tego, że informowałam Go iż odstawiam środki antykoncepcyjne. Czy nie powinien był mnie poinformować o tym, że należy wykonać USG bądź jakiekolwiek inne badanie "sprawdzające" jak funkcjonuje organizm po odstawieniu? Dopiero teraz skierował mnie na badanie USG i okazało się że jest torbiel 5cmx4cm... Przepisał L****. Po 6 dniach stosowania zaczęłam odczuwać bóle brzucha w okolicy prawego jajnika. Czy ten lek właśnie tak działa? Czy może coś zaczyna się dziać złego? Proszę o pomoc, jestem skołowana, nie wiem co robić? Zmienić lekarza, udusić obecnego? Na moje wszystkie pytania odpowiedział: że nie muszę wiedzieć za dużo bo i tak się na tym nie znam ale przecież to chodzi o moje zdrowie ;( Ania mój e-mail: ariesska@wp.pl

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani pretensje do lekarza są nieuzasadnione. Badanie USG nie jest standardową procedurą po odstawieniu antykoncepcji. Trudno powiedzieć, czy powstanie torbieli było powikłaniem po odstawieniu antykoncepcji. Jeżeli uważa Pani, że takie badanie było konieczne, to można było o nie poprosić lekarza. Decyzje o braniu antykoncepcji hormonalnej również podjęła Pani, a nie lekarz, nie ma więc podstaw do przerzucania odpowiedzialności na kogoś innego. Ból podbrzusza związany jest najprawdopodobniej z torbielą. Powinna się Pani obecnie zgłosić na kontrolę do swojego ginekologa w wyznaczonym przez niego terminie. Zmiana lekarza nie jest najlepszym pomysłem, jako że trudniej będzie nowemu lekarzowi ocenić dynamikę zmian. Jeżeli jednak uważa Pani, że obecny lekarz nie spełnia jej wymagań, to oczywiście może go zmienić na innego.

Pozdrawiam serdecznie!