Torbiel na jajniku i powiększona śluzówka a możliwość ciąży

Witam! Jestem po wizycie u ginekologa. Wspomniałam lekarzowi,że ostatnią miesiączkę miałam 01.02.2014r.,pan doktor wykonał USG dopochwowe,wykrył torbiel na prawym jajniku. Oprócz tego powiedział,że mam powiększoną śluzówkę i zalecił zbadanie poziomu HCG w surowicy. Możliwe,że jestem w ciąży?

Ginekolog zawsze bierze pod uwagę możliwość ciąży, dlatego też zlecono bHCG. Najprawdopodobniej jednak opóźnienie miesiączki jest związane z obecnością czynnościowej torbieli jajnika. Pozdrawiam