Torbiel przysadki oraz duża torbiel w płacie czołowym

W styczniu tego roku miałem rezonans przysadki, a rok temu 2 rezonanse głowy. Za miesiąc mam tomograf zatok. Czy to będzie bezpieczne? Dlatego, że to już w tym roku druga diagnostyka obrazowa. W styczniu miałem rezonans, a teraz będzie tomograf. Dodam, że mam torbiel przysadki małą oraz dużą torbiel w płacie czołowym, stąd te rezonanse, jednakże teraz chodzi tylko o TK zatok odnośnie leczenia laryngologicznego.

Rezonans magnetyczny nie jest badaniem opartym o promieniowanie Roentgena, zatem tomografia będzie dopiero pierwszym badaniem z użyciem tego typu promieniowania. Brak przeciwwskazań.