Wyssanie torbieli strzykawką

Wczoraj wyczułam w mojej piersi guzka. Sprawdziłam ostatnie badanie usg (moja mama miała raka piersi i teraz robię 1x w roku usg) i w tym punkcie (NA GODZINIE 9) miałam już wcześniej wykrytą torbiel. Pełna obaw, że wcześniej nie wyczuwałam torbieli, poszłam dzisiaj do endokrynologa na USG. Uspokoił mnie, że żadnych obaw nie ma i zaproponował punkcję w celu badania i powiedział, że punkcja zlikwiduje torbiel. Poddałam się zabiegowi i w trakcie zabiegu widziałam na USG, jak rzeczywiście torbiel jest wyssana strzykawką. Teraz czekam na wyniki punkcji. Proszę o informację, czy punkcja rzeczywiście likwiduje torbiel?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Torbiel to przestrzeń wypełniona płynem. Najczęstszym sposobem na zbadanie zawartości torbieli, ale także jej likwidacji, jest biopsja z zassaniem treści. Wyssanie płynu z torbieli spowoduje możliwość jej samoistnego zarośnięcia. Skoro jest Pani obciążona rodzinnie rakiem piersi, proszę pamiętać o regularnych kontrolach u lekarza (raz na pół roku) oraz wykonywaniu badań (od 35 roku życia mammografia co 1-2 lata oraz USG).

Pozdrawiam serdecznie