Torbiel skórzasta w mózgu i częste bóle głowy

WItam. Kilka lat temu przez przypadek wykryto o mnie torbiel skórzastą w mózgu przez częste bóle głowy. Torbiel znajduje sie w okolicy czterech tętnic na poziomie lewego oczodołu (bardziej przy rdzeniu kręgosłupa) jego wielkość to ok 5x4cm. Czy są możliwe jakieś powikłania przez tą torbiel bądź zezłośliwienie jej? ze względu że znajduje się dosyć głęboko , obawiam sie operacji usunięcia, dlatego narazie nic nie robię z nią. Czy taka torbiel może wywierać ucisk na korę mózgową? Pozdrawiam. Wojtek

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza neurologa celem określenia związku objawów a torbielą. Sądzę, że tego typu torbiel może pośrednio uciskać korę mózgową.