Torbiel szyszynki i stan po usunięciu guza mózgu

rok temu mialem wycietego guza mozgu i po rezonansie i naswietlaniu wyszlo ze torbiel szyszki ma wielkosć 7mm,mija 1,5 roku i mam robiony rezonans badania wyszly dobrze i torbiel szyszki ma ta sama wielkosć czyli 7mm, czy to zle i czy on wczyms zagraza a i czy ten torbiel szyszki powoduje padaczke czy on ma cos ztym spolnego ,

Torbiel szyszynki nie powoduje napadów padaczkowych.
Torbiele szyszynki (o dużych wymiarach) mogą dawać objawy w trzech różnych mechanizmach:
Wzrostu ciśnienia śródczaszkowego – czyli związane z zablokowaniem przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego i powstaniem wodogłowia, ( bóle głowy, następnie obrzęk tarczy nerwów wzrokowych, nudności, wymioty, zaburzenia chodu, zaburzenia pamięci i śpiączka).
Bezpośredniego ucisku na pień mózgu i móżdżek – zaburzenia ruchów gałek ocznych (ograniczenie spojrzenia w górę, oczopląs, porażenie spojrzenia w dół, podwójne widzenie), opadnięcie powieki, ataksja, zburzenia koordynacji ruchów.
Zaburzeń endokrynologicznych – bardzo rzadkich, jako wtórny efekt wodogłowia, np. w postaci moczówki prostej.