Torbiel w stawie kolanowym a karmienie piersią

Witam, ok. 3 tyg. po porodzie (w sierpniu) zaczęłam odczuwać ból w tylnej części kolana, który promieniował na łydkę i stopę. USG wykazało, że mam torbiel w tylnym przedziale stawu kolanowego śródstawowo i to ona powoduje ból. Czy istnieje możliwość wykonania zabiegu punkcji, ale bez podawania leków, gdyż nadal karmię dziecko piersią? Czy nie podanie leku może mieć skutki uboczne dla mnie? Jak długo taki lek działa, tzn. na ile ewent. musiałabym odstawić karmienie? Będę wdzięczna za odp. Lenka

Witaminy w ciąży

Czy istnieje możliwość wykonania zabiegu punkcji, ale bez podawania leków, gdyż nadal karmię dziecko piersią?
- Tak, jest taka możliwość.
Czy nie podanie leku może mieć skutki uboczne dla mnie?
- Nie, opróżni się tylko torbiel, ale trzeba wiedzieć, że wtedy jest duże prawdopodobieństwo nawrotu torbieli.
Jak długo taki lek działa, tzn. na ile ewent. musiałabym odstawić karmienie?
- Lekiem zapewne będzie silnie działający przeciwzapalnie steryd o długotrwałym działaniu czyli około miesiąca. W tej sprawie decyzje musi podjąć bezpośrednio ortopeda.