Torbiel w zatoce szczękowej a operacja

U mojego syna ( 29 lat) wykryto , na podstawie badania Tk, Rezonans, torbiel w zatoce szczękowej. W szpitalu lekarz stwierdził, że zabieg jest niebezpieczny,mogą wystąpić komplikacje i skoro nie ma objawów operacji nie będzie. Czy takie czekanie na objawy nie są niebezpieczne?

Skoro tak stwierdził lekarz nie ma powodu do wątpliwości. Być może objawy torbieli nigdy nie wystąpią i nigdy w życiu nie będzie potrzebne leczenie tej torbieli. Ryzyko operacji jest zbyt duże w stosunku do spodziewanych efektów.