Toxoplasma gondii

Jestem w 9 tygodniu ciąży, odebrałam wynik toxoplasmy i bardzo się boję, jakie to może mieć skutki dla mnie i mojego dziecka. Przeciwciała klasy lgG - 74,0, wynik ujemny <4, wynik wątpliwy >4-<8, wynik dodatni >8; przeciwciała klasy lgM - 1,03, wynik ujemny <0,55, wynik wątpliwy >0,55-<0,65, wynik dodatni >0,65. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mi wyników i ewentualnych powikłań.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wynik wymaga powtórzenia ze względu na dodatnie przeciwciała IgM i sprawdzenie, czy nadal (a tak zapewne będzie) ulegają one obniżeniu. Obecność w wysokim mianie przeciwciał w klasie IgG świadczy o przebytym zakażeniu - najprawdopodobniej w okresie ostatniego pół roku.

Wobec powyższego - myślę, że nie powinno mieć to wpływu na Pani ciążę, jednak nalegałabym na kontakt z lekarzem specjalistą chorób zakaźnych.

Pozdrawiam