Trądzik i nieregularne miesiączki u 22-latki

Witam, moim problemem jest trądzik (podskórne guzki, często też ropne, na policzkach, brodzie i żuchwie) oraz nieregularne miesiączki od około pół roku, a także wcześniej odczuwałam bóle związane z owulacją (bardzo silne bóle jajników w tym czasie) i od około pół roku nie odczuwam tych bóli. Zrobiłam badania hormonalne: testosteron 47,42 ng/ml (normy 8,40-48,10), estradiol 44,18 pg/ml badania robione w 9 dniu cyklu. Czy moje problemy maja jakiś związek z hormonami ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty ginekologa oraz dermatologa. Kompleksowa diagnostyka pozwoli na wdrożenie leczenia mającego na celu złagodzenie lub wyeliminowanie dolegliwości.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Pani skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

A na problemy z miesiączką - wizyta u ginekologa