Trądzik, kompletnie nie wiem jak zacząć to leczyć? Proszę o pomoc.

Witam mam 15 lat, mam duże problemy z trądzikiem i kompletnie nie wiem jak mam z tym sobię radzić. Trądzik mam jakieś pół roku, stosowałem tylko żel oczyszczający, ale to nic nie pomaga. Proszę o zalecenie mi dobrego leku ( żel, maść, tabletki), bym wkońcu pozbył się trądziku, gdyż szpeci mi to twarz. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuje. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam,

Jak słusznie zauważyłeś trądzik wymaga leczenia. W tym celu należy udać sie do dermatologa. To ważne by osobiście obejrzał skórę, bo tylko wtedy oceniwszy jakie zmiany dominują i jakie jest ich nasilenie, dobierze adekwatne leczenie. Poza tym doradzi jak  i czym pielęgnowac skórę, bo to podstawa powodzenia leczenia.

Pamiętaj też , że na efekty trzeba będzie trochę poczekać, nie będą widoczne od razu, możliwe jest nawet chwilowe nasilenie zmian. Jednak warto wytrwać i cieszyć sie później zdrową, ładną cerą.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty