Wzrost i trądzik, proszę o pomoc!

Witam . Mam 14 Lat i 162 cm, według mnie jest to mało jak u mnie w klasie mają po 175+cm. No i nie wiem co zrobić żeby urosnąć np: co jeść ćwiczyć czy cokolwiek. No i mam jeszcze problem z trądzikiem niewiem czemy już od 2 lat walczę z tym i nic nie pomaga . Używałem różnych środków, żel, tonik itp. teraz kupiłem tabletki i żel Cerabit i nie wiem czy to pomoże. Może wy mi pomożecie. Proszę Was pomóżcie . Proszę o pomoc.
14 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam,

Wiek 14 lat to okres, kiedy organizm się bardzo intensywnie zmienia. Gwałtowne procesy hormonalne powodują problemy ze skórą. Jeśli chodzi o dokuczający Ci trądzik to radziłabym się udać do dermatologa. W kwestii diety warto jest ograniczyć tłuszcze pochodzenia zwierzęcego - tłuste mięsa i wędliny (głównie wieprzowe), masło, tłusty nabiał - ser żółte, brie, camambert, a także czekoladę, batony i kakao. Jeśli natomiast chodzi o wzrost to nie martwiłabym się tym. Moment skoku i przełomu w procesie wzrostu może być u każdego inny, co oznacza, że u Ciebie mógł się jeszcze nie rozpocząć.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty