Trądzik i wzrost

Witam  Mam 14 lat i 162 cm, to mało, co mam zrobić żeby urosnąć i mam trądzik jak go zwalczyć?

14 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Witam,
 Osiągany przez nas wzrost zależy w dużym stopniu od predyspozycji genetycznych, a mówiąc prościej od wzrostu naszych rodziców. Nie oznacza to oczywiście, że nie można "przerosnąć" rodziców, ale prawdopodobieństwo osiągnięcia wzrostu koszykarza jeśli miało się niskich rodziców jest niewielkie.

Trudno mi oceniać, czy Twój wzrost jest prawidłowy, ponieważ nie wiem jak wyglądają rodzice. Na pewno jednak zdarzają się niżsi rówieśnicy.
Na wzrost mają wpływ również czynniki środowiskowe, jak odżywianie.
Istnieje również wiele chorób powodujących zaburzenia wzrastania. Jeśli uważasz, że w Twoim przypadku są powody do niepokoju powinnaś udać się do lekarza, który oceni, czy rzeczywiście istnieje problem. Jeśli tak, przeprowadzi odpowiednią diagnostykę.
Drugim problemem, który poruszyłaś jest trądzik. Dostępnych jest wiele grup leków stosowanych w jego terapii. Dobór leczenia zależy od postaci, nasilenia oraz rodzaju dominujących zmian. Konieczna jest więc ocena dermatologiczna. Pomoże nie tylko zaordynować odpowiednie leki, ale otrzymasz też poradę, jak właściwe pielęgnować skórę, co niezbędne jest dla osiągnięcia najlepszych wyników kuracji.
Pozdrawiam serdecznie.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty