Trądzik na całym ciele i nieregularne, bolesne miesiączki

Mam 23 lata i problem z trądzikiem na twarzy, klatce piersiowej. Krosty zdarzają się sporadycznie również na plecach, ramionach i nogach. Nasilają się przed okresem, który od początku jest nieregularny. Chciałabym zbadać się, poznać przyczynę, ale nie wiem do jakiego lekarza mam się udać. Czy wystarczy dermatolog, czy iść też do ginekologa? Nie stosowałam nigdy tabletek antykoncepcyjnych. Przed okresem również, mam silne bóle piersi i dolnej części brzucha, również bolesne skurcze. Proszę o radę
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które powstają na skórze. Istnieje wiele metod na pozbycie się ich. Mogą to być również domowe sposoby. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o naturalnych sposobach na kurzajki.

Witam! Wymienione przez Panią dolegliwości mogą wynikać z zaburzeń gospodarki hormonalnej. Nieregularne, bolesne miesiączki oraz problemy z cerą często towarzyszą różnego rodzaju wahaniom poziomu hormonów. Niezbędna w tym wypadku jest wizyta u lekarza ginekologa, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania zdecyduje o dalszej diagnostyce. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
należy odwiedzić dermatologa w pierwszej kolejności potem ginekologa-endokrynologa.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty