Trądzik na plecach i ciele

Jestem dziewczyną w wieku 17 lat. Mam problemy z trądzikiem, a mianowicie występuje on u mnie: na twarzy, ale w małej mierze, największy mam problem z plecami i rękami i dekoltem. Bardzo dużo mam takich plamek i mam pytanie: czy one kiedyś same zgnią? Widzę zmiany na skórze po opalaniu ... te plamki się zmniejszają ... ale są widoczne jeszcze ;// proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Szanowna Pani!

Na podstawie informacji zawartych w pytaniu nie można jednoznacznie stwierdzić, czym są zmiany, będące Pani problemem. Czy są to wykwity trądzikowe, czy może przebarwienia pozostałe po ich ustąpieniu.

W związku z powyższym najlepiej byłoby się udać do dermatologa w celu ustalenia problemu i zastosowania odpowiedniego postępowania.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty