Trądzik w różnych miejscach - co się dzieje?

Dzień dobry. Moim problemem jest trądzik w dziwnych miejscach. Na przykład na kolanie i na skórze dekoltu. Dodam, że to są najczęściej wypryski, z których jak się wyciska, wylatuje woda, a potem krew (kilka wycisnęłam, ale potem zdezynfekowałam). Co to może być? Iść do dermatologa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam!

Zdecydowanie doradzam wizytę w gabinecie dermatologa. Skóra dekoldu należy do tak zwanych obszarów łojotokowych (podobnie jak twarz, klatka piersiowa i okolica międzyłopatkowa), które ze względu na produkcję, a niekiedy nadprodukcję sebum, są szczególnie narażone na powstawanie wykwitów trądzikowych. Czynność gruczołów łojowych stymulowana jest przez androgeny, których zwiększone stężenie występuje w okresie dojrzewania u obu płci (zwykle u chłopców/mężczyzn jest odpowiednio wyższe). Poza okresem dojrzewania u kobiet  może być to wynikiem zaburzeń hormonalnych.

Zdarza się, że zmiany trądzikowe powstają w innych niż typowe lokalizacjach, ale zmiany na kolanie mogą być wynikiem miejscowego zakażenia skóry.

Dla postawienia prawidłowej diagnozy niezwykle ważna jest ocena kliniczna oraz zebranie szczegółowego wywiadu, dlatego warto wybrać się do specjalisty.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty