Trądzik na twarz (głównie czoło, nos i broda)

Witam. Mam 15 lat, trądzik mam od ok. 2 lat. Początkowo był mały, teraz jednak się powiększył i mam dużo małych krostek na czole i brodzie. Co jakiś czas wychodzą mi duże pryszcze. Ciężko je usunąć. Stosowałem ok 1,5 miesiąca drożdże piwne, efekt mały. Przemywam regularnie twarz tonikiem. Co może mi pomóc? I co robić z dużymi, zaczerwienionymi pryszczami, jak je usuwać... Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam,

Najlepiej gdybyś udał się do dermatologa. Ważne by mógł obejrzeć skórę i wykwity, porozmawiać , a to wszystko po to, by dobrać nie tylko odpowiednie leczenie- zwykle na receptę- ale również doradzić preparaty pielęgnacyjne i omówić stosowanie wszystkich specyfików.

Pytasz, jak radzić sobie ze zmianami-napewno nie wyciskaj! To grozi szpecącymi bliznami , a nawet groźnym zakażeniem.
W upraniu się z nimi powinny pomóc preparaty zaproponowane przez dermatologa.

Mususz też przygotować się na conajmniej kilkumiesięczną batalię, ale stosując się do zaleceń, powinieneś osiągnąc dobre rezultaty.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty