Trenowanie boksu po operacji kręgosłupa

Dzień dobry, mam 23 lata. Dwa lata temu byłem operowany na skoliozę, skrzywienie ok. 50 stopni (odc. piersiowo-krzyżowy), dostęp tylni. Zostały mi wstawione tytanowe pręty. Operacja przebiegła pomyślnie, obecnie nic mi nie dolega. Od niedawna zastanawiam się nad rozpoczęciem trenowania boksu. Czy są jakieś przeciwwskazania ku temu wobec mojej kondycji zdrowotnej? Nie mam możliwości kontaktu z lek. prowadzącym, jako że wolne terminy ma na 2016 rok. Proszę o poradę na ile to możliwe.

Witam,
sądzę, że dużo będzie zależało od obecnych zakresów ruchomości w stawach międzykręgowych, długości i elastyczności mięśni właściwych grzbietu oraz kontroli nerwowo-mięśniowej. Jeżeli nic nie dolega to lekarz nic nie podpowie. Odpowiedzi może udzielić osteopata lub terapeuta manualny, który wykona odpowiednie badanie diagnostyczne i zaleci odpowiednią terapię lub autoterapię do domu lub poleci wybór innej dyscypliny. Pozdrawiam Dziękuję