Trudności z utrzymaniem diety i nadwaga

Mam pytanie co powinnam zrobić ,gdy próbóje schunąc bo mam olbrzymią nadwagę przy wzroście 160cm ,waże 97 kg i wiem że muszę schudnąć mam plan diety bo jestem kucharką ,lecz cały czas czuję głod i nięwiem czy to uzalężnienie od jedzenia,bo jem nawet jak nie jestem głodna a jak się zdenerwuje to trzęsa mi się ręce i muszę coś zjeśc bo to mnie uspakaja i moją dietę przerywam ,co powinnam zrobić udać się do psychologa ? prosze o pomoc Ania
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.

2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.

3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.

4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.

5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.

6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.

8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).

9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.

10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

witam, warto zrobic sobie najpierw badania krwi, morfologie, cukier, na czczo i po obciazeniu glukoza i krzywa insulinowa i sprawdzic czy przyczyna stałego godu nie lezy gdzie indziej jelsi nie to warto jes cregularnie i w pełni komoponowac posiłki pic duzo wody, jesc dyzow warzyw ale tylko jako dodatek badz pomiedzy posiłkami nie w zamian za posiłek, jelsi to nie pomoze wowczas warto isc do psychologa.

0

Witam, wizyta u psychologa nigdy nie zaszkodzi, być może warto z niej w Pani przypadku skorzystać, ale proponowałabym też wykonanie kilku badań: doustny test obciążenia glukozą razem z krzywą insulinową. Podawane przez Panią objawy mogą sugerować pewne zaburzenia w tym zakresie.
Ale przede wszystkim powinna Pani zlecić dietetykowi ocenę Pani zwyczajowego sposobu żywienia. Najwyraźniej brakuje kilku składników w diecie, które pozwoliły osiągnąć uczucie sytości przy niewielkiej kaloryczności. Ale to jest możliwe do oceny wyłącznie w oparciu o tzw. dzienniczek żywieniowy. Zapraszam na konsultację i na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty